Debetné karty

Pohodlie a prehľad bez obmedzení.

Debetné karty

Debetná karta umožňuje platiť za tovar a služby našimi vlastnými peniazmi, ktoré máme k dispozícii na účte v banke, vrátane povoleného debetu.

Debetnou kartou si tiež môžeme vyzdvihnúť hotové peniaze z nášho bežného účtu a to v banke, bankomate alebo pri pokladniach vybraných obchodov (CashBack).

Debetná karta sa vždy vystavuje len k bežnému bankovému účtu.

Podmienky prevádzky debetnej karty si stanovuje vydavateľ (lehota platnosti, poplatky, možnosť nastavenia limitov a podobne). Oboznámime sa s nimi v zmluve o vydaní debetnej karty (Vydavatelia debetných kariet).

Debetné karty sa vydávajú s medzinárodnou platnosťou.

S debetnou kartou môžu byť spojené doplnkové služby, ako napríklad poistné produkty, vernostné alebo bonusové programy a pod. (napr. ELITE program).

Debetná karta

  • najbežnejší druh kariet
  • vydáva sa len k bežnému účtu
  • čerpá naše vlastné peniaze, popr. Debet

Typy debetných kariet

Maestro

Maestro

Elektronická platobná karta Maestro je použiteľná na platby vo všetkých obchodoch, označených logom Maestro a vybavených elektronickým platobným terminálom, a na výber hotovosti v bankomatoch.

Zistiť viac

MasterCard Standard

MasterCard Standard

Embosovaná platobná karta použiteľná na výber hotovosti v bankomatoch a platbu vo všetkých obchodoch označených logom MasterCard. Vo väčšine prípadov má medzinárodnú platnosť.

Zistiť viac

MasterCard Standard

MasterCard Gold

Prémiová platobná karta je vhodná predovšetkým pre klientov s vyššími príjmami, ktorí chcú lepšie poistenie, viac doplnkových služieb a bonusov a sú ochotní platiť vyššie poplatky.

Zistiť viac