Každý váš nákup kartou Mastercard® nám umožní darovať jedlo dieťaťu v Afrike

KEĎ KAŽDÝ NÁKUP DOKÁŽE NIEČO ZMENIŤ: NA NEZAPLATENIE

Už od roku 2012 spolupracujú Mastercard® a Svetový potravinový program OSN (World Food Program) na inovatívnych riešeniach, ktoré pomáhajú budovať svet bez hladovania.

V súčasnosti poskytuje Svetový potravinový program s podporou spoločnosti Mastercard® výživnú stravu tisícom školákov vo východnej Afrike. V mnohých rozvojových krajinách je školské jedlo často jediným pravidelným a nutrične hodnotným jedlom, ktoré deti majú.

Pre rok 2016 plánuje spoločnosť Mastercard® rozšíriť svoju podporu Svetového potravinového programu do ďalšej krajiny – Rwandy. Spolu s držiteľmi kariet, ako ste práve vy, darujeme sumu v hodnote viac ako 3,5 milióna jedál tisícom na to odkázaných školákov v Rwande, kde podľa nedávnej nutričnej správy trpí 43 % detí mladších ako päť rokov chronickou podvýživou.

Jedlá budú obsahovať aj lokálne pestovanú kukuricu a fazuľu – svojimi nákupmi s kartou Mastercard® tak venujete deťom nutrične hodnotné jedlá, ktoré im poskytnú dostatok energie a sily pokračovať v školskej dochádzke a sústrediť sa na vzdelanie. Zároveň podporíte miestne hospodárstvo a rodinné farmy v Rwande.

Spoločnosť Mastercard® hrdo podporuje úsilie Svetového potravinového programu OSN zahrnúť do školského stravovacieho programu ešte viac detí a škôl v Rwande tak, aby boli deti dobre živené a schopné plne využiť svoj potenciál.

O deťoch

Pozrite sa, prečo sa každý nákup počíta.

FOTO: WFP/Rein Skullerud

Príbehy

Prečítajte si dojemné príbehy deviatich detí, ktorých budúcnosť je vďaka školským jedlám oveľa žiarivejšia.

FOTO: WFP/Olivier FlamentŽeláte si prispieť ešte viac? Nie je nič jednoduchšie.

PRISPEJTE AJ VY

Na obrázku vľavo hore je herec, nie skutočný príjemca pomoci od Svetového potravinového programu.