Náš záväzok voči držateľom kariet a spoločnosti

V niekoľkých posledných týždňoch či mesiacoch, podľa toho, v akej časti sveta sa nachádzate, sa koronavírus (COVID-19) stal súčasťou našej reality. Každý deň prináša nové reakcie od vlád a organizácií, ktoré sa nás všetkých hlboko dotýkajú v podobe nových a častokrát náročných situácií.  

Spoločnosť Mastercard tieto udalosti starostlivo sleduje, aby zaistila, že podnikne všetky nevyhnutné kroky k ochrane svojich zamestnancov a k nepretržitému poskytovaniu služieb svojim zákazníkom. 

Sme tu pre vás. Rovnako ako v bežných dňoch vám naša sieť pomáha zaisťovať vaše každodenné aktivity, či už sa jedná o nákup darčekov alebo potravín, pomoc malým podnikom so získavaním platieb, alebo využitia štatistických údajov, ktoré pomáhajú firmám a vládam prijímať krízové rozhodnutia. Základom všetkých týchto činností je náš záväzok učiniť každú transakciu bezpečnou, jednoduchou, inteligentnou a dostupnou.

To všetko platí aj v dnešnom neistom svete. Rovnaká technológia umožňuje všetkým poslať peniaze svojim priateľom a rodine alebo mať prístup k finančným prostriedkom pre platbu za lekársku starostlivosť. Naša sieť predstavuje základný kameň týchto činností a aj v týchto neštandardných situáciách neprestávame fungovať bežným spôsobom.

Starostlivosť o zákazníkov
Ak máte pripomienku týkajúcu sa vášho zostatku na účte alebo konkrétnych nákupov, neváhajte sa obrátiť na banku alebo družstevnú záložňu, ktorá vydala vašu kartu. Číslo nájdete na zadnej strane vašej karty. Tiež je vám k dispozícii tím starostlivosti o zákazníkov, a to online na Facebooku alebo na Linke zákaznického servisu

Výhody elektronických platieb 

  • Tap and go: Bezkontaktné platby znamenajú, že svoju kartu nemusíte nikomu podávať. Jednoducho priložíte svoju kartu alebo digitálnu peňaženku k terminálu, čím je transakcia rýchlejšia, bezpečnejšia a hygienickejšia.
  • Bez podpisu: Nie je potrebné nosiť pero, pretože držitelia kariet sa už pri nákupe nemusia podpisovať.

Bezpečnosť na prvom mieste 

  • Upozornenie na podvody: Kyberzločinci využívajú toho, že každý vyhľadáva aktuálne informácie o COVID-19 a lákajú verejnosť prostredníctvom podvodnej techniky phishing, ktorá infikuje počítač škodlivým malwarom. Navštevujte výhradne webové stránky, ktoré poznáte. Vždy sa uistite, že poznáte odosielateľa a nikdy nezdieľajte citlivé informácie.
  • Bezstarostnosť: Ste chránení pred neoprávnenými nákupmi. Pokiaľ svoju kartu stratíte alebo na svojich výpisoch objavíte neznáme poplatky, kontaktujte vydavateľa vašej karty.

Pomoc spoločnosti

Spojili sme sa s nadáciou Bill & Melinda Gates Foundation a Welcome Trust, aby sme pomocou identifikácie, hodnotenia, vývoja a rozširovania liečby urýchlili reakciu na epidémiu COVID-19. Neváhajte sa pripojiť k nášmu úsiliu nájsť riešenie v tejto výnimočnej situácii.