Skip to Content

Čo je to Click to Pay?

Click to Pay je nový spôsob platenia kartou na internete. S Click to Pay máte všetky vaše karty Mastercard bezpečne uložené v jednom platobnom profile. Už nebude potrebné opakovane zadávať vaše platobné údaje a pamätať si heslá. Všetky údaje o vašich platobných kartách sú bezpečne uložené vďaka vyspelej platobnej technológii od spoločnosti Mastercard. Môžete tak platiť jednoducho a pohodlne všade tam, kde uvidíte logo Click to Pay.

Prečo používať Click to Pay?

Click to Pay vám umožní platiť na internete rýchlo a bezpečne bez toho, aby ste si museli pamätať heslá alebo vytvárať účty v internetových obchodoch. Údaje o vašej platobnej karte aj adresa doručenia sa vyplnia automaticky.

 • Už žiadne heslá. Nemusíte si nič pamätať ani vypĺňať.
 • Inteligentné zabezpečenie „Bezpečnostná technológia“ vás pri platení automaticky rozpozná.
 • Majte všetko pod kontrolou Platobné údaje sú bezpečne uložené vo vašom profile a nájdete ich vždy, keď potrebujete.

Ako si môžem vytvoriť profil Mastercard Click to Pay alebo pridať kartu?

Existuje niekoľko spôsobov, ako si vytvoriť profil, alebo pridať vašu platobnú kartu:

 • Vytvorte si profil Click to Pay na stránke mastercard.sk/clicktopay.
 • Pridajte svoju platobnú kartu Mastercard do vášho profilu Click to Pay počas procesu platby na internete.
 • Zaregistrujte sa prostredníctvom vašej banky cez aplikáciu v mobile alebo internetbanking. (Ak vaša banka podporuje platobnú metódu Click to Pay.)

Ak chcete spravovať platobné karty a profily iných platobných značiek (ako sú Visa alebo American Express), navštívte ich webové stránky.

Kde môžem použiť Click to Pay?

Zaplatiť pomocou Click to Pay môžete vo všetkých internetových obchodoch, kde uvidíte logo Click to Pay a logo Mastercard.

Funguje Click to Pay len pre platby na internete?

Áno, táto nová platobná metóda slúži primárne na platenie kartou Mastercard na internete. Teraz sa tak môžete pri platbe na internete cítiť rovnako bezpečne a sebaisto ako pri platbe kartou v kamenných obchodoch.

Aké platobné karty môžem použiť na platenie s Click to Pay?

Môžete použiť všetky kreditné, debetné i predplatené platobné karty Mastercard. Každý obchodník sa však sám rozhoduje, ktoré platobné karty bude akceptovať. Možnosti akceptácie vašej karty si môžete overiť vo vašej banke.

Ako sa môžem bezpečne prihlásiť do profilu Mastercard Click to Pay bez použitia hesla?

Heslá sa môžu stratiť alebo odcudziť. Mastercard Click to Pay využíva pokročilú platobnú technológiu založenú na bezpečnostných štandardoch a inteligentnom zabezpečení, ktorá zaručuje, že k svojmu profilu budete mať prístup skutočne len vy. Na prihlásenie do vášho profilu Click to Pay je potrebné zadať vaše užívateľské ID (e-mail alebo telefónne číslo). Následne dostanete SMS/email s jednorazovým overovacím kódom. Po jeho zadaní môžete zaplatiť na pár kliknutí.

Ak na vašom zariadení pre Click to Pay povolíte možnosť „Zapamätať si ma“, zariadenie vás pri nasledujúcuch platbách automaticky rozozná. Vy tak budete môcť nakupovať ešte rýchlejšie, bez nutnosti overenia pri každej platbe.

Z dôvodu dodatočnej bezpečnosti sa pri aktualizácii osobných údajov zakaždým vyžaduje overenie držiteľa. Overenie môže byť vyžadované taktiež v prípade neobvyklej aktivity vo vašom Click to Pay profile.

Prečo v mojom profile Mastercard Click to Pay nevidím všetky moje platobné karty?

Na stránke mastercard.sk/clicktopay môžete spravovať len platobné karty Mastercard. Pokiaľ chcete spravovať karty iných platobných značiek (ako sú Visa alebo American Express), navštívte pre registráciu alebo pridanie karty ich webové stránky.

Na čo slúži možnosť „Zapamätať si ma“?

Povolením možnosti „Zapamätať si ma“ vo vašom zariadení vás pri budúcich platbách zariadenie automaticky rozozná. Pri budúcich nákupoch tak nebude vyžadované vaše overenie uživateľským ID a jednorazovým kódom. Zapamätanie profilu Click to Pay vo vašom zariadení funguje na báze súborov cookies. V prípade odstránenia údajov histórie prehliadania (súborov cookies) z vášho internetového prehliadača sa odstráni aj „Zapamätanie“ vášho profilu Click to Pay v prehliadači. Pre opätovné „Zapamätanie si“ vašich platobných údajov je znova potrebné potvrdiť možnosť „Zapamätať si ma“ vo vašom zariadení.

Zariadenia, na ktorých máte povolenú možnosť „Zapamätať si ma“ môžete spravovať vo svojom profile Mastercard Click to Pay, v sekcii Nastavenia/Zapamätané zariadenia.

Kde môžem spravovať svoj profil Mastercard Click to Pay?

Svoj platobný profil Mastercard Click to Pay môžete spravovať na stránke mastercard.sk/clicktopay. Po prihlásení môžete:

 • pridať/odstrániť platobné karty,
 • pridať/odstrániť dodaciu adresu,
 • upraviť vaše telefónne číslo,
 • spravovať prehliadač a zapamätané zariadenia,
 • zmazať váš Mastercard Click to Pay profil.

Ako zmením svoje užívateľské ID, keď som urobil/-a chybu pri registrácii?

Z bezpečnostných dôvodov nemôžete upraviť svoje užívateľské ID alebo e-mailovú adresu priradenú k vášmu Click to Pay profilu. Je potrebné zmazať váš aktuálny profil s chybnou e-mailovou adresou. Potom si môžete pomocou vašej platobnej karty Mastercard vytvoriť nový Click to Pay profil so správnou e-mailovou adresou, ktorá sa stane vaším novým užívateľským ID.

Ako môžem upraviť údaje uloženej platobnej karty?

Ak chcete aktualizovať už uloženú platobnú kartu, odstráňte ju z vášho Click to Pay profilu. Potom pridajte svoju kartu ako novú platobnú metódu s aktualizovanými údajmi.

Čo mám robiť, ak platba Click to Pay nefunguje?

Ak platobná metóda Click to Pay nefunguje, obráťte sa na obchodníka, u ktorého sa pokúšate zaplatiť.

Ako zmažem svoj Mastercard Click to Pay profil?

Pre odstránenie vášho platobného profilu Click to Pay navštívte stránku mastercard.sk/clicktopay a prihláste sa do vášho profilu. Po prihlásení kliknite na menu v pravom hornom rohu, vyberte možnosť Nastavenie a následne Správa profilu. V možnostiach Správy profilu potvrďte možnosť Odstrániť profil pre zmazanie vášho profilu Mastercard Click to Pay. Ak si to v budúcnosti rozmyslíte, bude potrebné vytvoriť si nový profil Click to Pay. Ak chcete spravovať karty a profily iných platobných značiek (ako sú Visa alebo American Express), navštívte ich webové stránky.

 

Čo je to Mastercard Click to Pay?

Click to Pay je nový spôsob platenia kartou na internete. Jeden platobný profil pre všetky vaše karty Mastercard bezpečne uložené na jednom mieste. Už nebude potrebné opakovane zadávať vaše platobné údaje a pamätať si heslá. Všetky údaje o platobných kartách vašich zákazníkov sú bezpečne uložené vďaka vyspelej platobnej technológii od spoločnosti Mastercard. Vaši zákazníci môžu platiť jednoducho a pohodlne všade tam, kde uvidia logo Click to Pay.

Je služba Mastercard Click to Pay bezpečná?

Mastercard Click to Pay využíva pokročilú platobnú technológiu a inteligentné zabezpečenie, ktoré pomáhajú rozpoznať vašich zákazníkov počas procesu platby. Využíva tiež behaviorálnu analýzu a biometriu na spoľahlivú identifikáciu legitímnych zákazníkov v reálnom čase. Na zvýšenie bezpečnosti sa pri aktualizácii osobných údajov vždy vyžaduje jednorazové overenie. Vaši zákazníci možno budú musieť zadať jednorazový overovací kód, aby získali prístup k svojmu profilu Mastercard Click to Pay.

Ako si moji zákazníci môžu vytvoriť profil Mastercard Click to Pay alebo pridať kartu?

Existuje niekoľko pohodlných spôsobov, ako si vytvoriť profil Click to Pay alebo pridať platobnú kartu. Vaši zákazníci môžu:

 • vytvoriť profil alebo pridať kartu Mastercard na stránke mastercard.sk/clicktopay,
 • vytvoriť profil alebo pridať platobnú kartu Mastercard počas procesu platby, keď uvidia ikonu Click to Pay, kde je akceptovaná karta Mastercard,
 • zaregistrovať sa prostredníctvom mobilnej aplikácie svojej banky (ak to podporuje banka držiteľa).

Ak chcú vaši zákazníci pridať karty iných platobných značiek ako Mastercard (ako sú Visa alebo American Express), musia navštáviť ich webové stránky. 

Ako a kde môžu zákazníci použiť Click to Pay?

Táto bezpečná a pohodlná možnosť platby na internete je navrhnutá tak, aby fungovala rovnako na všetkých zariadeniach a vo všetkých webových prehliadačoch.

Vašim zákazníkom stačí nájsť ikonu Mastercard Click to Pay na miestach, kde sú akceptované platby kartami Mastercard.

Jednoducho pri nákupe na internete vyberú tovar/služby a v procese platby zvolia Click to Pay ako preferovanú platobnú metódu, vyberú platobnú kartu a dokončia nákup.

Ktoré platobné karty podporuje Click to Pay?

Vaši zákazníci môžu používať všetky kreditné, debetné a predplatené platobné karty Mastercard. Používanie platobných kariet a dostupnosť kariet iných sietí sa môže líšiť. Každý obchodník však rozhoduje o tom, ktoré platobné metódy a karty bude akceptovať.

Je služba Click to Pay určená len na platby na internete?

Áno, táto nová platobná metóda slúži primárne na platenie kartou Mastercard na internete.

Vaši zákazníci sa budú cítiť rovnako bezpečne a sebaisto pri platení na internete ako pri platbe kartou v kamenných obchodoch.

Prečo by moji zákazníci mali používať službu Click to Pay?

Služba Mastercard Click to Pay je vybavená najnovšou bezpečnostnou a platobnou technológiou, takže vaši zákazníci môžu nakúpiť rýchlo a bezpečne bez nutnosti zadávania hesiel a vyplňovania formulárov pri každej platbe.

Služba Mastercard Click to Pay chráni platobné informácie zákazníkov pomocou viacerých úrovní zabezpečenia a poskytuje konzistentné, bezproblémové možnosti platenia na internete u všetkých zapojených obchodníkov.

Aké sú výhody zavedenia platobnej metódy Click to Pay?

Zavedenie platobnej metódy Click to Pay môže pomôcť zvýšiť mieru schválenia platby, čo potenciálne vedie k vyšším konverzným pomerom a lepším skúsenostiam zákazníkov počas procesu platby.

Ako Click to Pay vytvára pohodlný a konzistentný zážitok počas procesu platby?

Vaši zákazníci nájdu rozpoznateľnú ikonu u všetkých zapojených obchodníkov a na všetkých zariadeniach, čím sa zjednoduší platba. Taktiež budú vedieť, že ich nákupy sú chránené pokročilou platobnou technológiou - bez potreby pamätať si heslo.

Koľko stojí platobná metóda Click to Pay?

Platobná metóda Click to Pay je pre vašich zákazníkov bezplatná. V prípade obchodníkov platia pre platobnú metódu rovnaké podmienky ako pri platbe platobnou kartou.

V čom sa Click to Pay líši od iných online platobných riešení?

Click to Pay je rýchlejší a inteligentnejší spôsob platby, ktorý odstraňuje problémy s platením na internete a umožňuje vašim zákazníkom bezpečný prístup k ich informáciám počas procesu platby, bez nutnosti opakovaného zadávania údajov z platobnej karty, doručovacej adresy či hesiel. Namiesto toho táto inovatívna platobná metóda využíva pokročilú platobnú technológiu a inteligentné zabezpečenie, ktoré funguje rovnako vo všetkých zariadeniach.

 

 

Čo je to Mastercard Click to Pay?

Click to Pay je nový spôsob platby kartou na internete. S Click to Pay majú vaši klienti všetky svoje karty Mastercard uložené v jednom platobnom profile. Už nebude potrebné opakovane zadávať údaje z platobnej karty, doručovaciu adresu a pamätať si heslá. Všetky údaje o platobných kartách vašich klientov sú bezpečne uložené vďaka vyspelej platobnej technológii od spoločnosti Mastercard. 

Je služba Mastercard Click to Pay bezpečná?

Mastercard Click to Pay využíva pokročilú platobnú technológiu a inteligentné zabezpečenie, ktoré pomáhajú rozpoznať vašich klientov priamo počas procesu platby. Využíva tiež behaviorálnu analýzu a biometriu na spoľahlivú identifikáciu legitímnych klientov v reálnom čase. Na zvýšenie bezpečnosti sa pri aktualizácii osobných údajov vždy vyžaduje jednorazové overenie užívateľským ID a overovacím kódom. Vaši klienti sú tak bezpečne overení, aby získali prístup k svojmu profilu Mastercard Click to Pay.

Ako si moji klienti môžu vytvoriť profil Mastercard Click to Pay alebo pridať kartu?

Existuje niekoľko pohodlných spôsobov, ako si vytvoriť profil Click to Pay alebo pridať kartu. Vaši klienti môžu:

 • vytvoriť profil, alebo pridať platobnú kartu Mastercard na stránke mastercard.sk/clicktopay,
 • vytvoriť profil, alebo pridať kartu Mastercard počas procesu platby na internete, keď uvidia ikonu Click to Pay, kde sú akceptované platobné karty Mastercard,
 • zaregistrovať sa prostredníctvom svojej aplikácie mobilného bankovníctva (ak to podporuje banka držiteľa). 

Ak chcú vaši klienti pridať karty iných platobných značiek ako Mastercard (ako sú Visa alebo American Express), musia navštáviť ich webové stránky. 

Ako a kde môžu moji klienti použiť Click to Pay?

Táto bezpečná a pohodlná možnosť platby na internete je navrhnutá tak, aby fungovala rovnakým spôsobom na všetkých zariadeniach a vo všetkých webových prehliadačoch.

Vaši klienti môžu zažiť budúcnosť bezpečného a pohodlného platenia na internete vyhľadaním ikony Click to Pay na miestach, kde sú akceptované platobné karty Mastercard.

Jednoducho pri nákupe na internete vyberú tovar/služby a v procese platby zvolia Click to Pay ako preferovanú platobnú metódu, vyberú platobnú kartu a dokončia nákup.

Ktoré platobné karty podporuje Click to Pay?

Vaši klienti môžu používať všetky kreditné, debetné a predplatené platobné karty Mastercard. Používanie kariet a dostupnosť kariet iných sietí sa môže líšiť. Každý obchodník však rozhoduje o tom, ktoré značky platobných kariet bude akceptovať.

Je služba Click to Pay určená len na platby na internete?

Áno. Táto nová platobná metóda slúži primárne na platenie kartou Mastercard na internete. Vaši klienti sa tak budú cítiť pri platení rovnako bezpečne a sebaisto ako pri platbe kartou v kamenných obchodoch.

Prečo by moji klienti mali používať službu Click to Pay?

Služba Mastercard Click to Pay je vybavená najnovšou bezpečnostnou a platobnou technológiou, takže vaši klienti môžu nakúpiť rýchlo a bezpečne bez nutnosti opakovaného zadávania údajov z platobnej karty, doručovacej adresy či hesiel pri každej platbe. 

Služba Mastercard Click to Pay chráni platobné informácie vašich klientov pomocou viacerých úrovní zabezpečenia a poskytuje konzistentné, bezproblémové platenie na internete u všetkých zapojených obchodníkov.