Pokoj v duši vďaka zabezpečeniu Mastercard®

Či už platíte na internete, v kamennom obchode, v aplikácii alebo nositeľným elektronickým zariadením, Mastercard vám ponúka užitočné zabezpečenie, ktoré zvýši vašu ochranu.  

Využívame sofistikované nástroje na sledovanie a odhaľovanie podvodov a boj proti nim v každej fáze nákupného procesu, a to dokonca aj pred vlastným nákupom. Naši experti neustále rozširujú a zdokonaľujú naše technológie, aby sme boli o krok vpred pred  podvodníkmi, takže akonáhle spoločnosť Mastercard identifikuje váš smartfón ako váš, s vašimi mobilnými poverovacími údajmi nemôže nakupovať nikto iný.  

Držiteľom kariet prinášame pokoj v duši pri vykonávaní bezpečnejších digitálnych platieb aj prostredníctvom tokenizácie - procesu výmeny čísla hlavného účtu karty za token.

Click to play video

Pokoj v duši na nezaplatenie

Zistite, ako sa chrániť

Buďte informovaní

Nikto by vás nemal kontaktovať ohľadom vašich osobných údajov alebo údajov o vašom účte. Ak k tomu dôjde, telefón  zaveste alebo takýto e-mail vymažte a kontaktujte svoju banku na telefónnych číslach uvedených na zadnej strane vašej karty. Na nahlásenie podozrivej aktivity môžete taktiež využiť internetovú stránku svojej banky.

Buďte obozretní

Odporúčame vám sledovať si svoje účty a pravidelne kontrolovať výpisy, či sa v nich nevyskytujú neznáme transakcie. V prípade podozrenia na podvodnú aktivitu bezodkladne kontaktujte finančnú inštitúciu, ktorá vašu kartu vydala.

Vzdelávajte sa

Predchádzať podvodom môžete mnohými spôsobmi. Napríklad neklikajte na odkazy, ktoré nepoznáte, naučte sa vytvárať "inteligentné" heslá a staré výpisy a dokumenty, ktoré obsahujú vaše osobné údaje, pred vyhodením skartujte.